Yalçın AKBULUT
  1. Haberler
  2. Yazarlar
  3. Makaleler
  4. ÖLÜMÜNÜN 85.Cİ YILINDA ATATÜRK

ÖLÜMÜNÜN 85.Cİ YILINDA ATATÜRK

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

10 Kasım 9.05 i hiç sevmem çünkü tam 85 yıl oldu bu ülkenin kurucu liderinin aramızdan ayrıldığı gün, Cumhuriyetimizin kurucusu Kurtuluş savaşının vazgeçilmez Başkomutanı, Büyük Devlet adamı hayatını Türk ulusuna adayan ulu önderimiz ATATÜRK’ün aramızdan ayrılışı, ben bir öğretmen olarak tahsil hayatım boyunca müfredat programlarında onu okudum ve daha sonra da öğretmen olduktan sonra da 30 yıl bize bu ülkeyi emanet eden Atatürk’ü öğrencilerime anlattım.

O bir masal kahramanı değil di, o ülkesini çok seven geçmişini inceleyen aynı zamanda iyi bir Tarih öğretmeni idi. Yaptığı hareketlerde hep ülkesinin yararlarını gözetti. İncelediği geçmiş tarihlerde yapılan hataları yapmamaya büyük özen gösterdi.

Onun İçin Mustafa Kemal Atatürk’ü doğru tanımaya ve onu gelecek nesillere anlatmaya çalıştım.

Fakat geriye dönüp baktığımda iyi bir nesil bıraktığımızı söylemeye dilim varmadığını anlatmaya çalışacağım.

Yine 10 Kasım günü sirenler çalacak 9.05 de bayraklar yarıya inecek Devlet adamları nutuklar atacak ve seni anacağız oysa ki sen törenlerde hakkında yapılan konuşmalar ve okunan şiirlerden sonra gazete köşelerinde hakarete uğrayacak bir lider değilsin sana köşesinde dil uzatanların zaman zaman Türk’lüklerinde şüphe eder olduğum bir gerçektir. Bıraktığın ülken 82 yıl sonra pandemi illetiyle uğraşır oldu dilerim tez zamanda ülkemin başından bu bela geçecektir.

Canları sıkıştığında arkasına saklanan lider değilsin sen bu millete ışık olmuş 100 yıl sonra olacakları tahmin ederek kaleme almış bir dehasın sen, senin eserleri hep el üzerinde tutulmaya devam edilmeli yaşadığımız süre içinde de izinden tek bir sapma göstermeden gösterdiğin ilke ışıklar içinde peşinden gideceğimiz kesin olduğu muhakkaktır.

Oysa ki sağlığında etrafında oluşan yağcılara kızar beni benden fazla göstermeyin diye azarlardı, oysaki şimdi bakıyorum bazı yağdanlıkcılar onun hiç peşini bırakmadan istismar etmeden geri durmamışlardır.

Oysa ki Atatürk’ü sevmek demek onun ilke ve İnkılaplarının peşinden gitmek kurduğu Cumhuriyetini sahip olma ve onun fikirleri ile çağdaş bir neslin yetişmesine sahip çıkmaktır.

Oysaki o ne demişti “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız be yeterlidir” fakat bu sözlerini biz gayet iyi anlıyoruz ama hala bunu anlamayan kalın kafalılar var onlara anlatmaya çalışıyoruz, affet bizi ,Atam sana layık olamadık senden özür diliyoruz.

ÖLÜMÜNÜN 85.Cİ YILINDA ATATÜRK
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

VakaHaber.CoM ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin