Amasya’da, Belediye Konukevi olarak hizmet veren bina, şimdi halka açık bir çay bahçesine dönüştürülüyor. Amasya Belediye Başkanı Avukat Turgay Sevindi, seçim kampanyası sırasında verdiği sözü tutarak konukevi projesini gerçekleştiriyor.
Hacılar Meydanı Mahallesi’nde bulunan belediye konukevinde başlatılan tadilat çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Av. Turgay Sevindi, “Hacılar Meydanı’nda bulunan belediye konukevi, vatandaşlarımıza daha etkin bir şekilde hizmet verebilmesi için tadilat çalışmalarına başladık. Bu binayı, her kesimden insanın keyifle vakit geçirebileceği bir çay bahçesi haline getirmeyi hedefliyoruz. Burası, şehrin kalbinde, vatandaşlarımızın dinlenebileceği, buluşabileceği ve güzel vakit geçirebileceği bir mekân olacak. Bu alanı halkımıza açık bir buluşma noktası olarak tasarlıyoruz. Amasya’mıza hayırlı olsun” dedi.
Vatandaşlar ise çalışmaların tamamlanmasının ardından yeniden açılacak çay evinin şehir sakinlerinin ve ziyaretçilerin vakit geçirebileceği ve hoşça vakit geçirebileceği bir mekan olacağını belirttiler.